Byty v realitních kanceláříchDalší možností, jak sehnat byt, je navštívit některou z realitních kanceláří. Ty mají výhodu v tom, že se Vám bude individuálně věnovat jejich pracovník, naopak nevýhodou je to, že se jedná o placenou službu, takže pokud např. sháníte pronájem bytu a získáte ho prostřednictvím realitního kanceláře, budete kromě prvního nájmu a vratné kauce muset ještě uhradit poplatek za zprostředkování. Mnoho lidí tak cíleně vyhledává byty bez realitní kanceláře, aby ušetřili za vysoký poplatek a neplatili zbytečně více, než musejí.

Prohlédněte si aktuální akční leták JyskNahlížení do KN je volně přístupné všem uživatelům internetu, nevyžaduje žádnou registraci a je bezplatné. Katastrální úřad je ústředním orgánem státní správy. Katastr nemovitostí České republiky je veřejným souborem údajů o nemovitostech v České republice.

Jaké jsou druhy běžných bytů?

Byty se většinou označují podle počtu místností, resp. pokojů, jež v nich jsou. Nejčastěji se tak můžeme setkat s byty o velikosti 1+1, 1+kk, 2+1, 2+kk, 3+1, 3+kk, 4+1 nebo s garsoniérami. Zkratka kk znamená kuchyňský kout, který je součástí jednoho z pokojů, pod označením garsoniéra jsou myšleny byty, v nichž je pouze jedna obytná místnost (v Česku se tak často označují i byty 1+0 nebo 1+kk).

Prodáváme kvalitní, cenově dostupný nábytek a sedací soupravy. Naše společnost zajišťuje jak stěhování soukromých osob, tak i malých a velkých společností. Moderní a kvalitní koberce do všech interiérů. Kvalitní matrace a rošty od českého výrobce.Speciální druhy bytů s jiným způsobem výstavby

Kromě klasických bytů v panelácích nebo bytových domech existují i trochu jiné typy bytů, jenž u nás nejsou moc časté. Jedná se např. o suterénní byty, mezonetové byty nebo tzv. lofty. Co tyto termíny znamenají?
Suterénní byty – byty, jejichž podlaha je umístěna pod úrovní okolního terénu
Mezonetové byty – rozlehlé, vícepodlažní byty, jejich součástí bývá často i velká terasa
Lofty – i v tomto případě jde o větší typ bytu, jenž má více pater. Oproti mezonetovým bytům však lofty nejsou v běžných domech, ale jedná se o přestavbu bývalé skladištní nebo tovární haly

Největší realitní kanceláře, nabízející byty

V ČR dnes působí velké množství realitních kanceláří a zvláště ve větších městech je v tomto oboru velká konkurence. Které realitní kanceláře patří k těm největším a nejznámějším?
Re/MAX – největší realitní kancelář na světě, která v ČR působí od roku 2005. I v rámci Česka je Re/MAX největší – po celém území ČR má nejširší síť poboček a velké množství profesionálních realitních makléřů.
M&M reality – jedna z předních českých realitních kanceláří s hustou sítí poboček ve všech krajích nabízí byty na prodej i pronájem.
Century 21 – realitní společnost, působící po celém světě formou franšízingu. Byty na prodej nebo pronájem u nás zprostředkovávají více než 300 jejích realitních makléřů a 45 realitních kanceláří.

Byty bez realitky

Byty bez realitky, neboli byty, jejichž koupě či pronájem probíhá přímo s vlastníkem bytu, bez účasti realitní kanceláře, jsou hodně vyhledávané a to si uvědomuje i mnoho majitelů nemovitostí. Ti tak často svoje byty nabízejí přímo, bez asistence realitky, což je sice méně pohodlné, ale mohou tak získat i kupce nebo nájemníky, kteří by jinak o byt neměli zájem.

Byty bez kauce

Při hledání bytů je hodně častým požadavkem také to, aby se za něj nemusela platit kauce. Vratná kauce se často platí např. u pronájmu, kde majitel vybere od nového nájemníka kauci v určité výši (záleží na majiteli, jak ji nastaví) a v momentě, kdy nájemník z bytu odchází a byt je v původním stavu, dostane nájemník kauci zpět. Naopak, pokud se ukáže, že byt je zničený, nebo poškozený, může si majitel kauci nechat a zaplatit z ní opravu bytu.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!